ראויים לקידום

 

רקע

תואר אוניברסיטאי הינו גשר לקידום והצלחה בעולם התעסוקה ומגזרי המקצועות השונים. במדינת ישראל בני נוער רבים נאלצים להתמודד בתקופת התבגרותם עם קשיים אישיים, פיזיולוגיים, נפשיים, סביבתיים ומשפחתיים המונעים מהם את ההתמדה וההשקעה הנדרשת בנקודת זמן קריטית זו בכדי להגיע לתעודת בגרות מלאה ומוצלחת שבאמצעותה יוכלו להמשיך ללימודים אקדמיים ולהגיע להישגים הטובים ביותר מבחינתם.

מטרה

תוכנית "ראויים לקידום" מאפשרת למועמדים לנסות ולהתקבל למערך הלימוד האקדמי בדרך אחרת, הנוספת לדרך הרישום הרגילה – על בסיס העדפה מתקנת – על פי סולם ניקוד הנקבע על סמך פרמטרים הכוללים התייחסות לרקע האישי של כל מועמד והאירועים שהתרחשו בעת לימודיו בתיכון. בדרך זו, האוניברסיטה פותחת את שעריה לאלו שסיכוייהם ההתחלתיים להתקבל ללימודים נמוכים כורח נסיבות חיים שאינן תלויות בהם, ומאפשרת לאותם "ראויים לקידום" לצעוד בנתיבי ההשכלה כשווים, בהתאם ליכולותיהם האובייקטיביות, תוך התחשבות בנסיבות חייהם.

רציונל

אוניברסיטאות בארץ מציעות למועמדים הרחוקים מסף הקבלה הנדרש ללימודים הזדמנות נוספת לקבלה ללימודים. על המעוניינים לנסות ולהתקבל ללימודים אקדמיים בערוץ זה לעקוב אחר הנחיות הרישום המתייחסות לתכנית "ראויים לקידום" במוסד הלימודים המבוקש והחוגים הפתוחים לקבלה במתכונת זו, לפעול על פיהן, ולידע את האוניברסיטה על מועמדותם לפרוייקט עוד בבקשת ההרשמה.

לשם קביעת ניקוד "ראויים לקידום" יש לפנות לאגודה לקידום החינוך על פי ההנחיות המפורטות בהמשך.

עם קביעת הניקוד הסופי על המועמד לפנות למוסד הלימודים בכדי לדעת האם הניקוד משפיע על תנאי הקבלה ואם כן, באיזה אופן והאם יוכל אכן להתקבל ללימודים כראוי לקידום. חשוב לציין כי לאגודה לקידום החינוך אין כל השפעה על קבלת המועמדים לאוניברסיטאות וכי כל אוניברסיטה מבצעת החלטה אוטונומית בקבלת התלמידים ובקביעת סך הנקודות המקנות העדפה מתקנת.

הבקשות יידונו באוניברסיטאות השונות בהתאם לתנאים הבאים:

הניקוד מורכב מאמות מידה הכוללות בין היתר אזור מגורים, בית הספר התיכון בו למד המועמד, השכלת ההורים, מספר הנפשות במשפחה, בעיות מיוחדות של המועמד או בני משפחתו לפי המפורט בטפסי הבקשה וההנחיות. (הנתונים המתייחסים לתקופת הלימודים התיכוניים של המועמד).

לתשומת לב המועמד, הטיפול בבקשות המוגשות לאגודה נמשך כחודשיים, ולפיכך על המועמדים להקדים ולהגיש את בקשתם לאגודה מבעוד מועד. תוצאת הבדיקה תישלח על ידי האגודה לקידום החינוך ישירות לאוניברסיטה (למעט בר אילן- שם יש לפנות ליחידה למעורבות חברתית) ובמקביל גם לפונה. נהלי הרישום לאוניברסיטה ובכללם מועדי הרישום, מועדי הבחינה הפסיכומטרית והשלמת כל הנתונים הנדרשים לצורך קבלה לאוניברסיטה חלים גם על הפונים בבקשה לקבלה בערוץ זה. כמו כן, על המועמד מוטלת האחריות לוודא שהניקוד להעדפה מתקנת עודכן באוניברסיטה.

מועמד המעוניין לבחון את הגדרתו כ"ראוי לקידום" ישלח בדואר ישראל (ולא באמצעות מייל\ פקס) את טופס ההרשמה בצירוף המסמכים הנלווים והמחאה (צ'ק) או המחאת דואר על סך 100₪ (לא לשלוח מזומן) לפקודת האגודה לקידום החינוך למשרדי האגודה בכתובת המופיעה בחלונית פרטי ההתקשרות בעמוד זה (צד שמאל למעלה).

***לידיעתכם/ן:

אנו עושים כל שביכולתנו על מנת לעמוד בזמני הטיפול ולספק את השירות הטוב ביותר עבורכם. בשל אתגרי התקופה, יתכנו עיכובים בזמני הטיפול ובמתן התשובות, העלולים להימשך גם מעבר לחודשיים.

להלן מספר שאלות נפוצות:


האם הגשת הבקשה מחליפה את ההרשמה לאוניברסיטה?

לא. יש להירשם לאוניברסיטה כרגיל. בטרם הגשת הבקשה לקביעת ניקוד לאגודה לקידום החינוך יש לבדוק את הנחיות הרישום המתייחסות ל"ראויים לקידום" בכל מוסד וכן לבדוק אם יש מגבלות כלשהן להגשת בקשה לקביעת ניקוד מבחינת גיל/רקע אקדמי/תחומי לימודים שבהם לא ניתן להיעזר בניקוד/אחר.


עד מתי ניתן לשלוח בקשות?

אנו מטפלים בבקשות לקביעת ניקוד לאורך כל השנה, אך יש לבדוק במוסד אליו נרשמים את התאריך האחרון להצגת הניקוד ולפעול על פי הנחיותיו.


מהו טווח הנקודות שמתקבל?

0-60, בהתאם לרקע המועמד והמסמכים הנלווים לבקשה.


האם ניתן לערער על ניקוד?

ניתן לערער על הניקוד בהתאם לאישורים חדשים ומעודכנים שלא הוצגו בפניה הראשונה. לבקשת הערעור יש לצרף מכתב מפורט הכולל את תיאור הבעיה והטפסים הנוספים המצורפים. ערעור שיוגש ללא סימוכין על הבעיות שהוצגו וללא מכתב, לא יידון. ניתן להגיש ערעור פעם אחת בלבד. לתשומת לבכם, הגשת בקשה לערעור כרוכה בתשלום נוסף על סך 50₪ באמצעות המחאה (צ'ק) או המחאת דואר לפקודת האגודה לקידום החינוך (נא לא לשלוח מזומן). יש לצרף את התשלום למכתב הערעור.


מה משמעות הניקוד?

הניקוד אינו מצטרף באופן אוטומטי לציון בגרות / פסיכומטרי / ציון סכם או כל מרכיב קבלה אחר. עם קבלת ניקוד סופי יש לפנות לאוניברסיטה (מדור רישום וקבלת תלמידים /בבר אילן – ליחידה למעורבות חברתית) לקבלת מידע בנוגע להשפעת הניקוד על תנאי הקבלה.


כיצד נקבע הניקוד?

הניקוד הסופי נקבע על סמך הפרמטרים המופיעים בטפסי הרישום, כולל התייחסות לבעיות מיוחדות שהתרחשו בתקופת לימודיו של המועמד ועד לסיום התיכון בלבד. אירועים שהתרחשו לאחר מכן, לא ייכנסו לשקלול הניקוד.


האם ניתן לצרף מכתב אישי?

ניתן לצרף לטפסי הבקשה והמסמכים הנלווים, מכתב הסבר אישי. לתשומת ליבכם – מכתב הסבר אישי אינו מחליף המצאת מסמכים על בעיות מיוחדות/אישיות/משפחתיות.

 

פרטי התקשרות:

כתובת למשלוח דואר:
ראויים לקידום - האגודה לקידום החינוך
רח' תורה ועבודה 1, ת.ד. 16252 בית וגן ירושלים, 91162פרטים ליצירת קשר:

טלפון: 02-6441159

פקס: 02-6413757

דואר אלקטרוני: liath@kidum-edu.org.il

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.