התיכון המשותף כ.א.ן (כפר אדומים, אלון, נופי פרת)

בנוף בראשיתי על ספר המדבר, פועל תיכון משותף לכלל ישראל, המעודד מפגש בין מגוון אנשים ומגוון מקורות, מייצר שיח מורכב ולמידה מעמיקה, ומוביל את תלמידיו לאחריות חברתית, מעורבות ויוזמה.

בתיכון המשותף כ.א.ן (כפר אדומים, אלון, נופי פרת) מאמינים כי חיים משותפים המייצרים מפגש ודיאלוג בין קשת של זהויות יהודיות, אינם רק אפשריים, אלא הם המודל הנכון והרצוי לחברה הישראלית.

התיכון דוגל בשיח, במפגש עם מגוון אנשים ממגוון זהויות, מתוכו עולה וצומח לימוד משמעותי ומעמיק, המכיר בריבוי, מאפשר שאילת שאלות, חקר והעמקה, מתוכם מבררים התלמידים את זהותם.

בתיכון כ.א.ן לא מסתפקים בלימוד, אלא קוראים ליציאה לחיי מעשה, מתוך מחשבה כי העמקה באוצר המקורות והערכים היהודיים, על הריבוי שבהם, אמורה להוביל אותנו להיות אנשים טובים יותר, לתיקון עולם, למעורבות ולאחריות כלל חברתית.תיכון כא.ן מבית האגודה לקידום החינוך נוסד בתשע"ה, 2014. הוא שייך לפיקוח הממלכתי ולזרם המשלב, ולומדים בו תלמידים ותלמידות בכיתות ט'-י"ב.

כ.א.ן לומדים

"אין אדם למד אלא במקום שליבו חפץ" (בבלי, ע"ז, י"ט ע"א)

אנו בתיכון, שמים דגש על למידה עצמאית, פרואקטיבית, הנותנת דרור ליצירתיות, להבנה מעמיקה וליישום. למידה המפתחת ומעודדת את הסקרנות להמשיך לחקור וללמוד לבד ובקבוצות.

תכנית הלימודים בתיכון מבקשת לבטא את רוחב היריעה, את העושר העצום שבשילוב מגוון מקורות ונושאים ישראליים ויהודיים, מהתנ"ך ועד ליצירה בת ימינו ושילובם בנושאים כלליים. הדבר נעשה על ידי עידוד שאילת שאלות, עבודות חקר, לימוד בקבוצות קטנות הדורשות העמקה והקשבה, לימודי בחירה והעשרה בתחומים מגוונים,

שילוב בין תחומים שונים, סיורים לימודיים, טיולים המקרבים את התלמידים לטבע ולארץ, דגש על יחסי היחיד והקהילה, מעורבות ויוזמה, התנדבות ומחוייבות אישית. שיח המייצר לימוד המוביל לעשייה וחוזר חלילה.

הלימוד כולל ממד של חוויה, מפגש, לימוד, יציאה לעשייה – שיח, לימוד ומעשה.

לימוד מעמיק ואיכותי מתחיל במפגש (עם אנשים/ מקורות/ מצבים שונים ועוד), המפגש מעורר שאילת שאלות, דיון, ומשם צומחת היכולת להביע עמדה.

אנו מעודדים למידת חקר- בה יש התנסות קבוצתית ואישית, בה התלמידים יודעים שלעמדתם ולעשייתם, משמעות. הלמידה בקבוצות היא חלק מתפישת התיכון, בה לוקחים התלמידים אחריות על למידתם, לכל אחד יש הזדמנות להשמיע את קולו ולשמוע לעומק את הקולות שלידו.

לכל יחיד בקבוצה אחריות, תפקיד. הלמידה בקבוצות מעודדת אינטראקציה משמעותית של בני הנוער זה עם זה. מלמדת עבודת צוות מהי.

כ.א.ן רואים אותך

התלמידים שלנו אומרים שהדבר הראשון שהם מציינים על התיכון הוא שכאן רואים אותם, כאן נותנים להם יחס אישי.

כל תלמיד ותלמידה הם עולם ומלואו, עולם יחיד ומיוחד שחובה עלינו לראות את העושר שבו. בראש ובראשונה אנו מאמינים כי תפקידינו בתיכון הוא לעזור לתלמידים לגבש ולפתח את עולמם- לזהות את חוזקותיהם, את הקשיים שלהם, את מה שמעניין אותם, מעצים אותם, דוחף אותם קדימה, עוזר להם להשתלב בקבוצה, להיתרם ולתרום לה.

מתוך כך אנשי הצוות מגיעים עם פתיחות הרואה את התלמיד מהמקום שבו בוחר להביא את עצמו. המורים יוצרים דיאלוג בונה ומאפשר, ישנה פחות שיפוטיות ורצון לקבל ולהקשיב לאדם באשר הוא אדם.

 

 

אין תלמיד/ה ש"ייפול בין הכסאות". התיכון שלנו הוא תיכון משפחתי. רואים כל אחד, עוברים האחד ליד השני עם חיוך, תמיכה, שואלים מה נשמע, נותנים חיבוק שיש בו הכלה ואהבה ויש בו שימת גבולות כשנדרש.

לצד אלו, אנו מאמינים במיצוי היכולות של כל תלמיד ותלמידה ו"דחיפתם" למצוינות לימודית, ערכית וחברתית.

התיכון המשותף כ.א.ן

כפר אדומים 90618
טלפון: 02-9669206 / 02-9669207
פקס: 02-9669210
דוא"ל: k.a.n@kidum-edu.org.il
פייסבוק: התיכון המשותף כ.א.ן

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.