בית הספר רעות

רעות@2xרעות הובר@2x

בית הספר רעות הוא בית ספר ממלכתי על-יסודי שש שנתי. בית הספר חורט על דגלו את ערך הסובלנות ופותח את שעריו לתלמידים מכל הקשת הדתית – מסורתית – חילונית.

reut_final logo

קצת עלינו:

אצלנו ברעות לומדים כולם. תלמידים דתיים, חילונים ומסורתיים, שמשתלבים נהדר ומרגישים בבית בדיוק כמו שהם, בדיוק כמו שאתם. ברעות יצרנו בית אמיתי שבו חילונים ודתיים מתחברים ורגישים אחד לשני בשיח חברתי רגיש ומעמיק.

התרבות היהודית וערכיה ההומניסטיים מהווים חלק מרכזי בתכנית הלימודים ובעשייה החברתית, כשבמרכז בית הספר נמצא בית המדרש למנהיגות חברתית.

הצוות החינוכי שלנו הוא קודם כל צוות מקצועי ואנושי ממעלה ראשונה. זכינו במורות ובמורים מסורים ואוהבים, שבחרו להגיע לרעות בשם החזון החינוכי של חיבור חלקי החברה הישראלית על ידי נתינת מענה אישי, ערכי ולימודי. צוות ששם זכוכית מגדלת ומעצימה על כל אחד ואחת.

ברעות כל תלמידה ותלמיד הם עולם ומלואו. הקשר האישי בין התלמידים לבין אנשי הצוות הוא עיקרון מוביל בבית הספר, כי אנחנו מאמינים שלמידה משמעותית צומחת מתוך הקשר הזה. כל תלמיד ותלמידה מקבלים אצלנו מענה המפתח את החוזקות שלהם בצורה הטובה ביותר.

מסלול אישי להצלחה בחטיבת הביניים (חדש!)

לכל תלמיד בכיתה ז' ניתנת בחירה בין מספר מסלולים במטרה לאפשר לתלמידים לפתח ולהעמיק את החוזקות ואת ההעדפות שלהם כבר בחטיבת הביניים:

 • מסלול מצוינות מדעית - למידה מואצת במקצועות פיסיקה ומחשבים
 • מסלול הומניסטיקה - למידה מורחבת של מקצועות הומניים-רוח- פילוסופיה ומחשבת ישראל
 • מסלול אקטיביזם חברתי - פיתוח מיומנויות חשיבה וביקורת חברתית ועידוד לעשייה ושינוי חברתי

מסלולי העשרה נוספים לכיתות ז'-ט': אמנות, תיאטרון, קולנוע, אמירים ( תכנית מצטיינים), כדורגל/ כדורסל.

תלמידים כיתות ח' ו-ט לומדים תורה שבעל-פה במתכונת בית-מדרש של חברותות. החל מכיתה ט' משתתפים התלמידים בתוכניות אקדמיה ויזמים צעירים.

חתירה למצוינות לימודית בתיכון

ברעות אנו מחנכים לפיתוח ידע רחב, חשיבה ביקורתית, סקרנות ושאיפה למצוינות, מתוך שאיפה שכל תלמיד ותלמידה יממשו את יכולותיהם בתחום הלימודי ולשם הכנה לאתגרים של המאה ה-21.

בבית-הספר שפע של מגמות לימוד בהיקף של 5 יח"ל לבגרות

 • פיסיקה
 • ביולוגיה
 • כימיה
 • מדעי המחשב (מגמה על אזורית)
 • ספרות
 • גיאוגרפיה
 • תיאטרון
 • קולנוע
 • מדעי החברה (פסיכולוגיה וסוציולוגיה)

אקטיביזם חברתי הלכה למעשה

ערך העשייה החברתית הוא חלק מה-DNA שלנו, ואנו יוזמים ומפעילים פרוייקטים במסגרתם תורמים התלמידות והתלמידים לקהילה והופכים למובילי שינוי חברתי ממקום של הבנה והזדהות, הן בתוך בית הספר והן מחוצה לו, כגון:

המסעדה החברתית - מיזם ייחודי במסגרתו מסופקות ארוחות חמות לנזקקים, ביניהם ניצולי שואה, ילדים ואנשים סיעודיים, המופעל על ידי תלמידי בית הספר.

חלון לשוויון - מיזם לקידום הנגישות, במסגרתו יוצאים התלמידים למרחבים ועסקים בעיר, ויחד עם בעליהם משפרים את ההנגשה.

כיתת הוותיקים - בבית הספר לומדת באופן קבוע כיתה של אזרחים ותיקים. לימודיהם כוללים קורסים שונים, המתקיימים על ידי מורי בית הספר וסיורים לימודיים. הכיתה גם משתתפת בכנסים ובפעילויות בית ספריות יחד עם כלל התלמידים.

למידע נוסף, שאלות ופרטים על בית הספר:

דברו איתנו: 02-5667372
כתבו לנו: mazkirut@reutjerusalem.org
בקרו באתר שלנו: https://reut.kidum-edu.org.il
עקבו אחרינו בפייסבוק: בית ספר רעות ירושלים-עמוד רשמי
בואו לבקר: תורה ועבודה 1, ירושלים

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.