ישיבת חכמי לב

ובלב כל חכם לב נתתי חכמה" (שמות לא, ו)

הישיבה נועדה להצמיח מתוכה אנשים בעלי מידות טובות, יראי שמים, תלמידי חכמים, בעלי ידע והבנה במגוון תחומי הדעת, המממשים את את יכולותיהם, אחראיים על עצמם על עתידם ועל החברה שבה הם חיים.

גישה חינוכית

ישיבת "חכמי לב" מיועדת לנערים בוגרים המבקשים ליטול אחריות על עצמם על חייהם ועל סביבתם, ולשם כך הצוות החינוכי כולו מקיים עם כלל התלמידים שיח חינוכי יומיומי מכבד ומצמיח.

אנו רואים בשיח הפתוח והכנה ובאמון הרב בין הצוות לתלמידים, את הכלי החינוכי הראשון במעלה להשגת מטרותינו החינוכיות. אנו רואים בצוות ובתלמידים שותפים מלאים במטרות ובדרך להשגתן, באמצעות מאמץ בלתי פוסק בכל המישורים.

רוחניות

הישיבה ממשיכה בדרך עולם הישיבות מאז ומקדם, ורואה את יעודה להצמיח תלמידים אוהבי תורה ויראי שמים, המקפידים על קלה כבחמורה, בעלי אמונה עובדי ה' באהבה ובשמחה.

איכות ומצוינות

הישיבה מבקשת להביא כל אחד מתלמידיה למיצוי מרבי של יכולותיו בכל ההיבטים, ההתנהגותי, הרוחני, הלימודי והחברתי. לשם כך הישיבה איננה חוסכת כל מאמץ להעניק לכל תלמיד את העזרה הנדרשת עבורו לממש את יכולותיו, כשהתלמידים מצידם נדרשים גם כן לעשות כל שביכולתם להגיע להישגים הטובים ביותר בכל התחומים.

אנו מבקשים למלא באופן הטוב ביותר את דברי שלמה המלך "חֲנֹךְ לַנַּעַר עַל פִּי דַרְכּוֹ גַּם כִּי יַזְקִין לֹא יָסוּר מִמֶּנָּה" )משלי כב,ו( ולמצוא לכל נער את הדרך הייחודית עבורו למיצוי כשרונותיו וכוחותיו.

לימודים

תכנית הלימודים בישיבה נועדה לאפשר לכל תלמיד לנצל את כישרונותיו באופן הטוב ביותר, הן בלימוד תורה בעיון ובבקיאות והן בכל תחומי הדעת האחרים, להרחיב ולהעמיק את סקרנותו האינטלקטואלית ואת יכולותיו להמשיך ולהתפתח בלמידה והבנה לאורך ימים ושנים. .

התנהגות

הישיבה מחנכת את תלמידיה למידות טובות ודרך ארץ, להתנהגות מוסרית הבאה לידי ביטוי במגוון דרכים וערכים, ובפרט בשמירה ודאגה לכבוד הזולת באשר הוא לשלומו ולרכושו, כפי שהורו לנו חז"ל "דרך ארץ קדמה לתורה" (מדרש רבה).

חברה

תלמידי "חכמי לב" מפתחים בשהותם בישיבה את כישוריהם החברתיים, ואת יכולותיהם להתמודד כקבוצה עם אתגרים שונים, להיות לעזר זה לזה ולהשיג בעבודת צוות וחלוקת תפקידים מתאימה את כל מבוקשם.

מקצועיות

ישיבת "חכמי לב" הוקמה על ידי "האגודה לקידום החינוך" על בסיס הידע והניסיון הרב של האגודה בהקמת וניהול מוסדות חינוך, תוך הקפדה על ניהול נכון ומסודר של כל תהליכי ההקמה והניהול של המוסד, הן בהיבט החינוכי הפדגוגי והטיפולי והן בהיבט הכלכלי והתקציבי.

צוות הישיבה הכולל ראש ישיבה, מנהל, מנהלנית, סגן מנהל, ר"מים, מורים מקצועיים, יועץ חינוכי, עובד סוציאלי, ומדריכי פנימייה, מורכב כולו מבעלי מקצוע ידע וניסיון מתאים, המקדישים את מרב ומיטב כוחם ומרצם להצלחת הישיבה ותלמידיה.

בסופה של שנת הלימודים הנוכחית יסיימו בני המחזור הראשון של הישיבה את לימודיהם ב"חכמי לב" וימשיכו את דרכם בעולם התורה או בחיי המעשה, אנו תקוה שבכל אשר יפנו ימשיכו לגדול בתורה ויראת שמיים ומידות טובות, ויקדשו שם שמים בכל הליכותיהם, ושיתקיימו בהם דברי חכמינו:

"ואהבת את ה' אלקיך" שיהא שם שמים מתאהב על ידך, שיהא קורא ושונה ומשמש ת"ח ויהא משאו ומתנו בנחת עם הבריות, מה הבריות אומרות עליו? אשרי אביו שלמדו תורה אשרי רבו שלמדו תורה, אוי להם לבריות שלא למדו תורה, פלוני שלמדו תורה ראו כמה נאים דרכיו כמה מתוקנים מעשיו עליו הכתוב אומר "ויאמר לי עבדי אתה ישראל אשר בך אתפאר" (יומא פו, א)

ליצירת קשר

כתובת: רחוב הפסגה 5, ירושלים
טלפון: 02-6275469
דוא"ל: hachmeylev@kidum-edu.org.il
x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.