בית הספר ע"ש מיי בויאר

Artboard 2Artboard 2 copy

בית הספר בויאר הינו מוסד ייחודי בנוף הישראלי המעודד את תלמידיו, המגיעים מכל רחבי הארץ, ליצירתיות ולחדשנות, ומצייד אותם בכלים להתמודדות עם אתגרי המחר.

זה העשור השישי לקיומו של בויאר שבו לומדים יחדיו תלמידים מכל רחבי הארץ - פסיפס אנושי מגוון של תלמידים השואפים למצות את כישוריהם ולהתפתח כאנשים מובילים בחברה.

מאז הקמתו בשנות השישים ועד היום מחנך בית הספר את תלמידיו לערכי צדק, ריבוי דעות ומעורבות חברתית כשהוא חורת על דגלו את ערכי אהבת האדם וכבודו, אהבת הארץ וקבלת האחר. כל זאת בד בבד עם חינוך למצוינות לימודית, לאהבת ידע ולהרחבת אופקים. תכנית הלימודים מגוונת ומאפשרת לימודים מתחומי המדעים, הרוח והאומנות ברמה גבוהה.

רוח החדשנות מפעמת בבית הספר במלוא עוזה. בית הספר נמצא בתהליכי מחקר ופיתוח ומפעיל יוזמות חינוכיות ברוח של חדשנות, יצירתיות ומצוינות. כל התלמידים לומדים כיום באמצעות אמצעי קצה: טאבלטים, מחשבים ניידים ומקרנים בכיתות. תלמידים ומורים מיישמים בעבודתם את עקרונות השיתופיות ועבודת הצוות, חיבוריות בין תחומים, פרואקטיביות ויוזמה וכן תהליכים של רפלקטיביות ובדיקת התהליכים הלימודיים, החברתיים והרגשיים.

בית הספר והפנימיה מהווים את משכנם של כאלף תלמידים, מכיתה ז' ועד כיתה י"ב, מרחבי הארץ ומירושלים, ובוגריו שותפים בפיתוח הארץ ובבניינה ומעורבים בכל שדרות החיים בישראל.

בית הספר מציע תוכנית לימודים מגוונת המאפשרת לימודים עיוניים ומדעיים ושילוב ביניהם ברמה גבוהה.

מדעים מדויקים

מתמטיקה, פיסיקה, כימיה, ביולוגיה, מדעי המחשב והנדסת תוכנה, חקלאות חכמה (מדייקת).

שפות

אנגלית, ערבית ותרבות האסלאם.

מדעי הרוח

ספרות, מחשבת ישראל, היסטוריה - לימודי יפן ואמריקה, גיאוגרפיה סייבר, תנ"ך, משפטים (מגמה על אזורית).

אומנויות

מוסיקה, קולנוע, תיאטרון ואמנות חזותית.
 

בחטיבת הביניים לצד לימודי הליבה, זוכים התלמידים להעשרה בערבית, באזרחות, בפיזיקה, במחשבת ישראל ובמדעי ההתנהגות. כמו כן, מתקיימים לימודי בחירה בתחומי ההעשרה הבאים: תיאטרון, אומנות, מוסיקה, קולנוע, אנימציה, סיף, תנועה, ג'ודו, יוגה, חוגי ספורט, בית מדרש ולימודי מייקרים.

תוכניות העשרה

בבית הספר פועלות תכניות העמקה והעשרה בתחומים שונים כגון:

• מרכזי למידה למצוינות מתמטית, להעשרה באנגלית ולחיזוק והעמקה בעברית ובערבית

• נאות למידה- מרכז להעשרה ולפיתוח כישורי למידה

• יוניסטרים- תוכנית לפיתוח יזמות עסקית וידע טכנולוגי יחד עם מנהיגות ויזמות חברתית לשם עיצוב מנהיגים המחויבים לשינוי בחברה.

• חינוך אישי - מנטורינג; שני מחנכים לכל כיתה בחטיבה העליונה להעצמת תלמידים והפיכתם למובילים ומחוללים ע"י אימון, הנחיה וליווי אישי.

• סטודיו B - תוכנית לתלמידי כיתות ז' המיועדת לתת מענה לשלב המעבר מבית הספר היסודי לתיכון ומשלב הילדות לבגרות. תוכנית לימודים רב תחומית המשלבת לימודים מתחומי אומנויות שונים (מוסיקה, תיאטרון, אומנות, אנימציה ותנועה) ובנויה סביב נושא על (תמה) הנגזר מספרות ילדים הגותית ומתקשר לעולמם של המתבגרים.

• לימודי מייקרים - סדנת עבודה המאפשרת לקבוצות של תלמידים לבנות ולייצר פתרונות לבעיות שונות מתחומים שונים וכוללת בתוכה כלים מתחומים שונים כמו הדפסת תלת מימד, רובוטיקה, נגרות ועוד.

 

בתחום החברתי ביה"ס מעודד את תלמידיו ליוזמות חברתיות ומרבית הפעילויות הן בהובלת תלמידי ביה"ס:

תרומה לקהילה: כל תלמידי ביה"ס מתנדבים בקהילה בשלל תחומים כגון: עזרה לנזקקים, התרמות לאגודות, חונכות ילדים, יום המעשים הטובים, מד"א, תנועות נוער ועוד.

מפגשים: מפגש עם בוגרים מעוררי השראה, מפגש עם תלמידי ביה"ס הממ"ד הימלפרב, מפגש עם פורום המשפחות השכולות , מפגשים עם יוצרים ועם דמויות מפתח בחברה הישראלית ועוד

משלחות:
משלחת לארצות הברית -השתתפות בטורניר כדורסל שבבולטימור ואירוח במשפחות הקהילה היהודית בבולטימור ובניו יורק.
משלחות חילופי נוער לגרמניה: משלחת לברלין ומשלחת לויזנטהייד שבבוואריה.
מסע לפולין לחיזוק השייכות הלאומית והזיקה להיסטוריה ולמורשת העם היהודי ולהטמעת ערכים הומניסטים אוניברסליים.

פרויקטים למנהיגות ולהעצמת תלמידים:
שרשרת- תוכנית להעצמה נשית
ליד Lead - תוכנית לפיתוח מנהיגות וליזמות
מיט Meet – תוכנית ליצירת שיתוף פעולה ושפה משותפת באמצעות עיסוק בטכנולוגיה וחיבור לעולם העסקי לתלמידי תיכון ישראלים ופלסטינים
דיבייט- תוכנית שיג ושיח לפיתוח כישורי הרטוריקה והנאום
מודל האו"ם- תוכנית בינלאומית ללימוד פעילויות האו"ם
תוכנית הכשרת מנהיגות צעירה ע"ש הילה בצלאלי ז"ל (בוגרת בית הספר)

 

פרטי התקשרות

דוא"ל: info@boyar.org.il |  טלפון: 02-6420026 / 02-6422696 |  כתובת: רחוב תורה ועבודה 1, ירושלים

לדף הפייסבוק: בית הספר על שם מיי בויאר ירושלים

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.