מסע אלטרנטיבי בעקבות זיכרון השואה

#ערב_משתפות בבית הספר ענבר
2 בפברואר 2021
אירועי יום הזיכרון ליצחק רבין
1 במרץ 2021
 

תיכון בויאר החליט לקיים השנה מסע אלטרנטיבי לזה המסורתי היוצא כל שנה לפולין בעקבות זיכרון השואה.

המסע החל בערב יום הזיכרון לשואה, ונמשך לאורך כל אותו השבוע, במהלכו פגשו התלמידות והתלמידים המשתתפים במסע ניצולי שואה, אנשי מחקר, וצאצאים של חסידי אומות עולם, בשילוב התנדבויות בעמותות התומכות בניצולים וסיורים באתרים בארץ.

מדובר פרויקט ייחודי במינו, המלווה על ידי ארגון "זיכרון בסלון", שמטרתו להכשיר את בני הנוער להפוך ל"סוכני זיכרון". המסע נבנה על ידי הצוות החינוכי של תיכון "בויאר", יחד עם תלמידות ותלמידים מובילים בבית הספר, עם אגף של"ח וידיעות הארץ במחוז ירושלים במשרד החינוך ועם מנהל החינוך ירושלים.


המסע שילב את הקשר בין שואה לתקומה של העם היהודי בארץ ישראל. בין היתר, שמעו התלמידים הרצאת ZOOM מאת אל"מ במיל שעיה חרסית, שורד שואה ואיש חיל האוויר, פגשו את יורם חיימי, איש רשות העתיקות שהשתתף בחפירות סוביבור למציאת עדויות יהודים שהושמדו במחנה, סיירו במנזר סן סימון שם שמעו את סיפור הקרב בהשתתפות ניצולי שואה שהיו נצר אחרון למשפחותיהם, חילקו פרחים בבית האבות יד עזר לחבר לניצולי שואה בחיפה, פגשו את ירוסלבה לוינצקי חסידת אומות העולם שהיגרה לישראל ועוד.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.