חנוכת המבנה החדש של ביה"ס רעות

שחרית – מחזור א'- התחלנו!
15 במרץ 2020
3 יריות. 25 שנה. יום הזיכרון לרצח רבין
17 במרץ 2020
 

עם פתיחת שנה"ל תשפ"א נחנך בטקס מרגש משכן הקבע של בית הספר בשכונת בית וגן במעמד ראש העיר, משה ליאון וצמרת מינהל חינוך ירושלים.

עם פתיחת שנת הלימודים תשפ"א, חנך ראש עיריית ירושלים, משה ליאון, את משכן הקבע החדש של בית הספר רעות בשכונת בית וגן בירושלים.

בביקור שנערך בהשתתפות ראש מנח"י - אביב קינן, סגנית ראש העיר ומחזיקת תיק החינוך - חגית משה, מנכ"ל האגודה לקידום החינוך - איתן מורן, יו"ר הוועד המנהל של האגודה לקידום החינוך - מר יוסי אשכנזי, מנהל האגף הממלכתי וממ"ד- מר עמנואל זילברמן, הד"ר יעקב הדני- חבר הוועד המנהל, מתן ראב"ד, המנהל החדש של בית הספר רעות ומכובדים נוספים, סיירו המשתתפים במבנה המרשים, הכולל מרחבי למידה ייחודיים, בית מדרש, אודיטוריום, מעבדות, ומרחבים ללמידה קבוצתית.

לאחר טקס הסרת הלוט וקביעת מזוזה, סיירו ראש העיר ופמלייתו במבנה ופגשו את התלמידים הנרגשים.

ליאון סיפר לנוכחים כי הוא מתרגש ואמר: "להיות ראש עיר זה תפקיד קשה עם הרבה רגעים קשים, אבל גם משמחים וזהו אחד מהם. זהו מסוג הרגעים שבהם אתה יודע שיש עתיד לירושלים". הוא ביקש להודות לאיתן מורן על כל מה שהוא והאגודה לקידום החינוך עושים בירושלים. "מזל טוב לבית הספר ולתלמידים, ואני מאחל לכולנו שהמבנה הזו שהוא ברמה גבוהה במיוחד, יתמלא מאות תלמידים ותלמידות, שיהיה מלא חינוך ויהווה סמל לירושלים המיוחדת שלנו, עיר שהיא העיר הכי פלורליסטית בעולם, לא רק בישראל", סיכם ליאון.

איתן מורן הזכיר את אותו יום, לפני שמונה שנים שבו נתבקשה האגודה לקידום החינוך לקחת את האחריות על בית הספר רעות, "וכמי שהיה נוכח באותו רגע, חנוכת המבנה של בית הספר רעות הוא רגע מרגש במיוחד", אמר. "ירושלים חייבת שיהיה לה בית ספר פלורליסטי, ואני שמח שמימשנו זאת ושהצלחנו בשילוב כוחות עם העירייה להביא יצירה חינוכית גדולה שמייצרת חיבורים".

איתן ציטט את הרב קוק שאמר: "ואת המעמד היותר עליון באהבת הבריות צריכה לקחת אהבת האדם, והיא צריכה להתפשט על כל האדם כולו, למרות כל שינויי דעות דתות ואמונות ולמרות כל החילוקים של הגזעים והאקלימים.

נכון הדבר לרדת לסוף דעתם של העמים והקיבוצים השונים כמה שאפשר, ללמוד את אופיים ואת תכונותיהם, למען דעת איך לבסס את האהבה האנושית על יסודות המתקרבים למעשה. כי רק על נפש עשירה באהבת הבריות ואהבת אדם תוכל אהבת האומה להתנשא בגאון אצילותה וגדולתה הרוחנית והמעשית..."

מתן ראב"ד, מנהל בית הספר אמר: "בית ספר רעות הוא מקום מיוחד, בית חינוך יהודי פלורליסטי, בית לחברה הישראלית. לנו: חברי הצוות, המורים והתלמידים יש זכות גדולה הטומנת בחובה אחריות רבה- לבנות יחד בית של מנהיגות, של בגרות, של מוסר, של לקיחת אחריות. בית להגשים בו חלומות".

נציג התלמידים ונציגת כיתת הוותיקים נשאו דברים. קרן רביבי, נציגת וועד ההורים, ואמא לשתי בוגרות של בית הספר ולשני תלמידים שפתחו את שנת הלימודים בו, אמרה: "המבנה החדש הוא אכסניה ותפאורה מהממת לחינוך ולערכים שהלמידים מקבלים בבית הספר. צוות בית הספר רואה כל ילד וילד ונותן לו בדיוק את הדגשים הנכונים ואת היחס והטיפוח שמצמיחים את הילדים שלנו בצורה הטובה ביותר".

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.