ברוכים הבאים לבית הבוגרים של עין כרמית

משפיעה, ירושלמית ומשלנו!
3 במרץ 2021
פרס GESS הוענק לאינדירה ביאדסה במסגרת כנס החינוך העולמי בדובאי
20 בנובמבר 2021
 

מתחם מגורים מיוחד עבור בוגרי הפנימייה, הנמצאים בשירות צבאי, לימודים גבוהים או שנת שירות, המציע נחיתה רכה לקראת העתיד

המעבר לחיים עצמאיים של בוגרי הפנימיות מהווה אתגר עבור כל אחד ואחת מהם. צעירים רבים ששהו זמן לא מבוטל במסגרת הפנימייה, מנסים להסתגל ליום שלאחר סיום ההתחנכות בפנימייה, הכולל פרידה מהחברים ומהצוות החינוכי, ולעתים גם התמודדות עם קשיים כלכליים, בעיות דיור ועוד.

בפנימייה החינוכית עין כרמית, הממוקמת למרגלות הרי ירושלים, מציעים לבוגרים ולבוגרות "נחיתה רכה" עם כניסתם לחיי הבגרות, באמצעות מתן מענה דיור הכולל לינה במתחם מגורים ייעודי בשטח הפנימייה ובו חדרי שינה, שירותים, מקלחות, מכונת כביסה, הזנה, מועדון בוגרים ואף ייעוץ פסיכו-סוציאלי לכל מי שזקוק לו.

"בית הבוגרים" מיועד לבוגרים מגיל סיום תיכון ועד גיל 26, המשרתים בצבא או בשירות לאומי, הנמצאים במסגרת לימודים במכינה או באקדמיה או המתנדבים לשנת שירות או ממשיכים את דרכם במכינות הקדם צבאיות.

לדברי אלי אליהו, מנהל פנימיית עין כרמית: "כבוגר פנימייה בעצמי, שחיפש מענים תואמים במשך תקופה ארוכה לאחר סיום ההתחנכות בפנימייה, ושקיבל מענים לא מותאמים מהצבא, אני מכיר מקרוב את המעבר החד בין המקום הבטוח בו סיפקו לי את כל הצרכים לבין היציאה אל הלא נודע. מתחם המגורים שמיועד לבוגרי הפנימייה שלנו, מהווה אמנם פתרון זמני, אך יוצר ודאות ומשרה ביטחון רב לבוגרים שלנו בזמן שהם בונים את העתיד שלהם".

לדברי שליו זבולוני, חייל וחניך לשעבר המתגורר בבית הבוגרים: "לא כל אדם מוצא את דרכו אחרי סיום הלימודים. למזלי, קיבלתי הזדמנות מדהימה להתגורר בבית הבוגרים מיד אחרי שסיימתי את בית הספר, שם המתין לי חדר מרוהט עם מזגן, מקרר חדש, טלוויזיה וארוחות מסודרות. ממש כיף לחזור למקום טוב ובטוח אחרי שהות ארוכה בבסיס. אם לי ולחבריי לא הייתה את האופציה הזו, ככל הנראה היינו במקום אחר היום".במסגרת תחום

הבוגרים של פנימיית עין כרמית, נהנים בוגרי הפנימייה ממרכז השמה למציאת עבודה, ייעוץ לימודים ללא עלות, סיוע בת"ש ועוד.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.