ביקור היסטורי של מנכל משרד החינוך במוסדות האגודה לקידום החינוך

לראשונה בישראל: "ענבר"- מסלול לימודים חדשני ממלכתי לתלמידות
9 בפברואר 2019
Education 3.0 – חדשנות ואתגרים בחינוך הישראלי
17 בנובמבר 2019
 

שמואל אבואב: "יש באגודה לקידום החינוך מודלים מצליחים ורבי שנים שיכולים להטביע חותם ברמה הלאומית"

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, ביקר במוסדות החינוך של "האגודה לקידום החינוך", המפעילה 16 מוסדות חינוכיים- בתי ספר ופנימיות ותוכניות חינוכיות ברחבי הארץ. במסגרת סיורו נחשף ליזמות ולחדשנות החינוכית אותן מקדמת האגודה, שהוקמה לפני 57 שנים במטרה לצמצם את הפערים החברתיים והחינוכיים בישראל ולטפח מצוינות לימודית וערכית בקרב בני נוער.

בליווי מנכ"ל האגודה לקידום החינוך, איתן מורן, ביקר אבואב יחד עם בכירי המשרד ובכירי מינהל החינוך בירושלים בקרית חינוך עמליה ובאולפנת טליה בה לומדות תלמידות דתיות מחוננות. הוא פגש תלמידות שסיפרו לו על השילוב המורכב בין לימודים לתואר ראשון תוך כדי לימודים לבגרות ביוטכנולוגית במהלך התיכון.

במהלך הביקור נפגש אבואב גם עם מנהלי בתי הספר המובילים את הקול הפלורליסטי במערך החינוך של מוסדות האגודה- בית הספר רעות, תיכון דרור והתיכון המשותף כ.א.ן. הם שוחחו ארוכות על יצירת מפגש ושיח אמיתיים בחברה הישראלית באמצעות חינוך לחיים משותפים, על המורכבות ועל האתגרים.

לאחר מכן ביקרו בישיבת "חכמי לב", בה לומדים נערים חרדיים לימודי קודש לצד לימודים לתעודת בגרות מלאה, ונפגשו לשיחה פתוחה עם ראש הישיבה הנכנס, הרב יוני הוכמן, עם הורים לתלמידים שבחרו בישיבה וכן עם ורד בכר, המייסדת והמנהלת של סמינר שושנים-תיכון ייחודי לבנות חרדיות, המקנה חינוך תורני לצד תעודת בגרות איכותית תוך התמקדות באמנויות ומדעים.

את הביקור חתם אבואב בסיור בתיכון בויאר, שם הציגו לו מנכ"ל האגודה, ביחד עם מנהלת התיכון, דפנה מנשה-ברוך, את מודל "התמנון", פדגוגיה חדשנית המקיימת למידה בינתחומית במרחב מודולרי תוך שבירת גבולות זמן, מקצוע וכיתה. בפנימיית בויאר, המקיימת במשך עשרות שנים את רוח האגודה לקידום מצוינות חינוכית וחברתית בקרב בני נוער מהפריפריה החברתית והגאוגרפית של ישראל, שמע אבואב על הייעוד והנאמנות הבלתי מתפשרת למפעל הפנימייתי שמקדמת האגודה בבויאר ובפנימיות למצוינות חינוכית שהיא מפעילה ברחבי הארץ.

"זהו אירוע היסטורי בו מנכ"ל משרד החינוך מגיע לביקור כל כך מעמיק במוסדות האגודה לקידום החינוך וחווה את העשייה החינוכית בצורה בלתי אמצעית", אמר איתן מורן, מנכ"ל האגודה לקידום החינוך. "האגודה הוקמה כדי לקדם מצוינות לימודית וחברתית, וכ-30,000 בוגרים מעידים על כך שמדובר במיזם מוצלח. אנו מתכוונים להמשיך במשימה של פיתוח ואיפשור מענים חינוכיים ייחודיים, אשר יהוו גשר ומנוף למוביליות חברתית ולהשתלבות בחברה הישראלית של מגוון אוכלוסיות".

בסיכום הביקור, אמר מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "האגודה לקידום החינוך היא מפעל חינוכי וחברתי, ואני רוצה לדבר בשבח האגודה וביכולתה לשמור על האיכויות ועל הזהות שלה ואף להשתבח. הגעתם של ילדים בעלי פוטנציאל שהסביבה, הבית או גורמים אחרים לא אפשרה להם לממש למוסדות החינוך של האגודה, מאפשרת להם לצמוח.

השילוב שבין משימות לימוד והרחבת השכלה לצד משימות חברתיות- נעשה באיזון מוצלח ומושכל. עוד אני רוצה לשבח את המשימות בחברה הישראלית שהאגודה לקידום החינוך נוטלת על עצמה- פריפריה, החברה הערבית, המגזר החרדי ועוד. אין פה יומרה לפתור את כל הבעיות, אבל יש פה בהחלט מחויבות לעשות מעשה, ובעיניי זהו מימד של מו"פ חברתי. יש כאן מודלים מצליחים ורבי שנים שיכולים להטביע חותם ברמה הלאומית".

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.