אלאא יונס

תמי אפשטיין
3 באוגוסט 2021
אירנה גרציאני
3 באוקטובר 2021

בבתי הספר ובפנימיות החינוכיות שלנו אנשי ונשות חינוך מדהימים, שיותר מכדאי לכם ולכן להכיר קצת יותר מקרוב.

והפעם - אלאא ג'דיר יונס, רכזת חינוך חברתי, יועצת חינוכית ומורה לזהות ותרבות בסינדיאנה – כפר הנוער למנהיגות ערבית צעירה, שהדבר שהיא הכי אוהבת במקצוע שלה הוא לפתח את הדמיון, הרגש והזהות האישית של התלמידים שלה

למה בחרת לעסוק בחינוך והוראה?

בהתחלה, חשבתי בכלל להיות פסיכולוגית, וביום שנולד הבן שלי, רציתי שהוא יקבל את החינוך הכי טוב בעולם, ולכן החלטתי – לתת את החינוך הכי טוב שאפשר לא רק לו, אלא לכל הילדים בחברה.

למה בחרת ללמד את המקצוע הזה?

התחברתי מאד לנושא התרבות והזהות. כשכתבתי את הסילבוס, מטרתי העילאית הייתה לגרום לתלמידים להבין מהי הזהות שלהם על מרכיביה השונים על ידי פיתוח תכונות אישיות, חיזוק תכונות חיוביות, למידה על העצמי ועל תהליך קבלת ההחלטות, פיתוח המטא-חשיבה והעמקת הידע בכל הנוגע לתרבויות השונות בעולם בכלל והתרבות הערבית בפרט.

מה את הכי אוהבת במקצוע?

הדבר הכי כיף הוא פיתוח הדמיון. כל העניין של איך להרגיש ולהעביר את הרגש. אני מוסיפה גם את ההתפעלות של התלמידים בתוך הכיתה והבנתם שאפשר לדבר מבלי לחשוש שאולי אטעה בתשובה, כי תמיד יש מקום לניסוי וטעיה, והם מבינים שעליהם חלה אחריות להביע את דעתם תמיד כיוון שזה חלק מפיתוח זהותם האישית.

ספרי לנו עובדה אחת שהתלמידים לא יודעים עלייך?

 אני מאוד אוהבת לצייר.

 

"ביום שנולד הבן שלי, רציתי שהוא יקבל את החינוך הכי טוב בעולם, ולכן החלטתי – לתת את החינוך הכי טוב שאפשר לא רק לו, אלא לכל הילדים בחברה."

 

מהם התחביבים שלך?

אני עושה הרבה תרגילי מדיטציה ומיינדפולנס. אני אוהבת לשקוע בעצמי ולהיות בתוך הדמיון שלי.

אם לא מורה ויועצת חינוכית מה לדעתך היית עושה?

אולי הייתי נשארת בבית ולא עושה הרבה. אני מאמינה שיש תפקיד כביר לאישה בתוך הבית, למרות שלא בטוח שהייתי מצליחה בזה!

מה תרצי לעשות כשתהיי גדולה?

יש הרבה מה לעשות והמון תכנונים בראש. קודם כל, אני מאוד מתלהבת מהמחשבה על פתיחת קליניקה פרטית של טיפול קוגניטיבי-התנהגותי. אני גם מתכננת להיות פעילה בכל הנוגע ליזמות חברתית במטרה לפתח את האכפתיות והסולידריות בתוך החברה.

שאלה לסיום, מלפפון בחומץ או במלח?

במלח. יותר טעים.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.