אירנה גרציאני

אלאא יונס
1 בספטמבר 2021

בבתי הספר ובפנימיות החינוכיות שלנו אנשי ונשות חינוך מדהימים, שיותר מכדאי לכם ולכן להכיר קצת יותר מקרוב.

והפעם- אירנה גרציאני, מורה למתמטיקה בבית הספר רעות ירושלים, שהרעיון להקמת בית הספר נולד אצלה בסלון, ושסביר להניח כשתהיה גדולה תהיה עתידנית או אסטרונומית

למה בחרת לעסוק בהוראה?

אין סיבה מיוחדת, אני פשוט אוהבת את המקצוע הזה. לפני 34 שנים בחרתי בו, ולמתמטיקה הגעתי במהלך הלימודים. בנוסף, חינכתי כיתות במשך 30 שנה, מתוכן 20 שנה ברעות. למחנכת יש את הכוח להשפיע ולשנות.

מה את הכי אוהבת במקצוע המתמטיקה?

הסתברות וסטטיסטיקה, ואולי גם אנליזה.

ספרי לנו עובדה אחת שהתלמידים לא יודעים עלייך?

עליתי בשנת 1986 מרומניה, אבל את זה יודעים! מה שלא כולם יודעים זה שבית הספר רעות נולד בסלון של הבית שלי. הימים היו לאחר רצח רבין, המדינה סערה והוקמה ועדה אליה זומנו הרבה אנשים מכובדים, אולם רק לאחר כמה שנים הגיעו למסקנה שמה שהוביל לרצח היה הפילוג הקשה בעם.


באותה תקופה, אריה גייגר ז"ל, הגה את הרעיון של בית הספר רעות – מוסד חינוכי שישלב תלמידים חילוניים ודתיים תחת קורת גג אחת. כל הרעיון, כאמור, נוצר בסלון הבית שלי, כאשר גם בעלי יותם, סייע רבות בהקמת בית הספר. תמכנו באריה ז"ל והלכנו אחריו ואחרי הרעיון של בית הספר החדש.

 


"אם לא הייתי מורה כנראה שהייתי הולכת ללמוד רפואה. חשבתי בעבר לעשות זאת במקום לעסוק בחינוך. בסוף, החינוך בחר בי ולא אני בו. זה היה הכי נכון עבורי"

 

מהם התחביבים שלך?

משפחה, חברים, אוהבת מאוד לנגן בפסנתר ולקרוא ספרים. מפעם לפעם אני גם טסה לטיול ברומניה, מקום הולדתי.

אם לא היית מורה, במה היית עוסקת לדעתך?

כנראה שהייתי הולכת ללמוד רפואה. חשבתי בעבר לעשות זאת במקום לעסוק בחינוך. בסוף, החינוך בחר בי ולא אני בו. זה היה הכי נכון עבורי.

מה תרצי לעשות כשתהיי גדולה?

אחרי שעות הלימודים אני מלמדת עתידנות אזרחים ותיקים מעל גיל 60. אני מאוד אוהבת לחשוב על העתיד. כנראה שאני אעסוק בזה ובאסטרונומיה בהמשך הדרך.

שאלה לסיום, מלפפון בחומץ או במלח?

מלח.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.