אירועי יום הזיכרון ליצחק רבין

מסע אלטרנטיבי בעקבות זיכרון השואה
13 בפברואר 2021
משפיעה, ירושלמית ומשלנו!
3 במרץ 2021
 

יום הזיכרון הממלכתי להירצחו של ראש הממשלה המנוח יצחק רבין ז"ל, צוין בשלל טקסים, אירועים וחדרי נושא בבתי הספר ובפנימיות האגודה לקידום לחינוך

במלאות 26 שנה להירצחו של ראש הממשלה יצחק רבין, התקיים בבית הספר רעות טקס מרגש בהשתתפות התלמידים והצוות החינוכי. במהלך היום, זכו התלמידים להקשיב להרצאה מעוררת השראה מאת הרב מיכאל מלכיאור, ממקימי בית הספר שפירט על סיפור הקמת רעות והקשר שלו לרצח רבין, יחד עם שיח משמעותי בכיתות, לציון יום הזיכרון הממלכתי.

בתיכון כ.א.ן, צוין יום הזיכרון הממלכתי בהובלת תלמידי שכבת י', שבנוסף לטקס מושקע ומכובד, העבירו שיעורי חינוך לתלמידי שאר שכבות בית הספר, יחד עם תערוכה מיוחדת בנושא הרצח, הימים שקדמו לו, ועל מה שאנו צריכים ללמוד כחברה מאירוע טראומתי זה.

בבית הספר ענבר, ציינו באותו יום את יום הסובלנות, בו ולמדו דברים חדשים על סיפורו של יצחק רבין ז"ל. במהלך היום, פגשו התלמידות את ניצן צליק, משוררת בעלת מוגבלות פיזית, שסיפרה על התמודדותה היומיומית ושל רבות אחרות המתמודדות עם מגבלה פיזית, ואת פייני סוקניק, מנהיגה נשית פורצת דרך בחברה החרדית. את יום הסובלנות חתמו התלמידות בחלוקת קאפקייקס לתושבי השכונה במטרה לפזר אהבת חינם.

 

 

בפנימיות שטיינברג, אורט נתניה ועין כרמית, הוקמו חדרי נושא מיוחדים שעסקו במהות היום, בהם החניכים השתתפו בדיונים על הרצח, ההסתה שקדמה לו ובשאלות מהותיות על דמוקרטיה, הכלה וסובלנות ועוד.

בתיכון דרור, ציינו את יום הזיכרון לראש הממשלה בסימן "70 פנים - אלו ואלו דברי אלוהים חיים" באמצעות לימוד בית מדרשי וסדנאות על מגוון, מחלוקת, הקשבה ושיח מכבד.

בתיכון בויאר נערך הטקס המסורתי לזכרו של יצחק רבין, בשיתוף תיכון הימלפרב. בכדי להביא לידי ביטוי את דעות הנוער שנולד שנים לאחר הרצח, הכינו תלמידי שני בתי הספר סרט מיוחד בסגנון "סליחה על השאלה", בו נשאלו וענו התלמידים על שאלות חשובות המתקשרות לנושא.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.